Vánoce u Zobáků

Zobáci oslavili své druhé vánoce. V pátek jsme se všichni sešli v pět hodin. Nejdříve jsme si připravili hernu na spaní a každý si našel svoje místo pro spacák. 

Příšloví - úvodní hra, u které děti musely hledat ukrytá přísloví po budově a zároveň tím rozluštit tajenku. Vyhrálo družstvo modrých. Následovala aktivita Mayské pyramidy. Nejlepším hráčem byl Míša R. K večeři jsme si  dali moc dobrou písmenkovou polévku. Před příchodem ježíška jsme si zahráli ještě noční strašidelnou hru na upíry.

Konečně dorazil k Zobákům ježíšek a donesl nám všem moc krásné dárečky. Zobáci dostali uzlovačku v barvě družstev. Zpívali jsme koledy a mlsali cukroví a další dobroty ze stolu. Nechyběla ani diskotéka a noční hra, která se pro nepřízeň počasí hrála v budově. Děti chodily po svíčkách a počítaly dlouhý příklad. Výsledků jsme měli mnoho, ale správně to měl pouze Vojta, Kája a Niky. Než jsme šli na kutě, zahráli jsme si dvě kola matematické hry - matematico. Na dobrou noc jsme si pro velký úspěch zahráli ještě upíry. 

Druhý den jsme k snídani měli vánočku, cukrovíčko a ovoce se zeleninou. Snídani nám zpříjemnil snídaňový toustík na země a jejich hlavní města. Vyhrál Michael, neudělal žádnou chybu. Zahráli jsme si ještě pár drobných her (bagr a jahoda,ahoj Kubo,kdo déle) a vše jsme zakončili živým pexesem, které děti mají moc rádi.

Moc se těšíme na další akce se zobáčkama.

Hezký  Nový rok přejí

Bája, Andy a Majka