Víkendovka na Pecce

Je pátek, 30.9 a Zobáčci se před 14:30 scházejí u školy. Razíme na víkendovku na Pecku. Velké baťohy a spacáky dáme do auta. My pochodujeme na autobus, který nás doveze na metro. Odtuď jedeme na Černý Most  a zde na nás bude čekat dálkový autobus do Nové Paky. Jízdu si užíváme již s dalšími vedoucími, Petruškou a s Ondrou. V Nové Pacce před 18:00 stihneme kvízovou hru, a pak znovu ještě nasedáme do autobusu, který nás přiblíží do naší základny. Po 20 minutách pochodu jsme na místě. Zde už čeká u ohně Fox s Ostružkou. Čeká nás příprava spaní, vybalování, pumpování ze studně, večeře a výborný teplý čaj. Venku za tmy při svitu našich baterek hrajeme různé hry. Večer k nám ještě dorazil Lukáš, Zadr a Lenka. Ve srubu pak hrajeme další hry, vítězové se poté zapisují do listiny vítězů. Opět hrajeme celý víkend o největší počet podpisů, vítěz dostává víkendovou cenu. Děti jdou spát, starší ještě hrají různé hry. Pak postupně všichni odpadáváme.

Ráno nás čeká ranní lístečková rozcvička, i toustík, který luštíme při sladké snídani. Nemine nás hygiena. Poté také tradiční pomáhání se dřevem a soutěž ve sběru šišek. K svačině zelenina, k obědu špagetty - všechno co máme rádi. Polední klid byl nádherný, venku za svitu podzimního slunce. Odpoledne na Zobáky čekala dlouhá hra - Pevnost Pecka. Bylo potřeba za disciplíny a různé úkoly získat 10 klíčů, nápovědy na správné heslo a i spoustu času, který byl opravdu potřeba. Hra se hrála do noci. Stihli jsme svačinu, první i druhou večeři než jsme došli ve hře do finále. Zobáci heslo díky nápovědám uhodli, klíče také všechny získali a pár desítek vteřin také uhráli. V noci jsme šli při svitu svíček na místo, kde byla truhla. V ní bylo mnoho zlaťáků, ale zobáci si mohli vzít jen tolik, kolik stihli za vyhraný čas získat. Nakonec ale byli všichni spokojení, noční hra se povedla. U ohně jsme pak zpívali s kytarou a postupně chodili spát.

V neděli opět ranní lístečková rozcvička a toustík na přemýšlení. Po snídani hygiena a pak už nastal čas úklidu a balení. Víkend na Pecce nám pomalu zase utekl. Po obědě jsme rozdali ceny vítězům, tentokrát celkově vyhrála Liška, měla nejvíce podpisů. Autem jsme se dostali do Nové Paky, kde nesměla chybět zastávka  v cukrárně. Do Prahy v dálkovém busu všichni usnuli, jak bývá zvykem a před pátou jsme už čekali na rodiče před školou.

Víkendovka byla parádní díky všem pomocníkům a skvělé atmosféře, která ze Zobáčky bývá.

Bája