Víkendovka na Pecce

Hurá víkendovka. Odcházíme v půl třetí, naštěstí mladším se veze bagáž autem. Do Nové Paky se dostáváme kolem půl šesté. Čekáme vždy na další bus. Alespoň máme čas na hry. Před sedmou jsme na místě. Jelikož týmy doma zapomněly zašifrovaná písmena, formou hry je všechny mohly získat. K večeři jsme si udělali obložené chlebíky. Hráli jsme hry, brnkali na kytaru a popěvovali. Pidiíčka mají tu výhodu, že chodí zpát později. Hrajeme tak společenské hry, poznáváme nové karetní.

Sobotní ráno je vždy ve stylu lístečkové rozcvičky. K snídani nás čekal perník a také toustík, který nám probudil mozek. Toustíky připravoval Šiška a stály za to. Dopoledne jsme se věnovali dřevu, svačině, přípravě obědu a hrám. Dokonce nás jedna hra zavedla k celému zašifrovanému textu. O poledňáku ho každý tým zkusil rozluštit. Zjistil tak, jak má pomoci vílám najít dar od Leprikona. Týmy musely ale nejdříve zjistit, co je všechno potřeba najít. Připravoval se totiž lektvar. Asi nejtěžší bylo sehnat ohnivou vodu. Tu děti dostaly, ale ne zadarmo. Musely secvičit divadlo. Lektvary se uvařily pomocí pořádného kouzelnického říkadla. Už jenom počkat, až se víly přijdou za dětmi podívat.

Po svačině jsme ukázali secvičené divadlo. Taky nám Leprikon zanechal vzkaz.  Bohužel zašifrovaný. K němu jsme se ale dostali přes různé úkoly. Například jsme házeli kameny do svého kbelíčku, skákali na rychlost, drželi kolíček, hádali počet a ještě jsme dlouho hledali Šišku. Ten nám ukázal území, kudy máme projít se svázanýma nohama. Žádná brnkačka, ale zvládli jsme to. A tam na konci byl ten zašifrovaný vzkaz. Zjistili jsme další zaklínadlo, který by nám mohl po západu slunce pomoct, nám i vílám. Uff, začíná to být hodně napínavé.

Večer jsme si opekli buřtíky. Zazpívali písničky, zahráli hry. A jsou tu, naše víly, v hlavní roli Estéban. Použili jsme lektvar, a najednou se rozsvítila cesta. Šli jsme po ní. Snad potkáme toho Leprikona, který nám po celý rok dával docela zabrat. Našli jsme truhličku, a v ní byl ten dar. Vzácný prášek, který víly používají když chtějí tancovat. Dokonce nám to Esteban předvedla. Za odměnu jsme dostali od nich klíček, prý nám otevře brány štěstí! Leprikona jsme neviděli, ale on prý viděl nás. Trošku strašidelné. honem rychle jdeme spát.

Je tu neděle, akorát čas na lístečkovou rozcvičku ranní toustík. Dopoledne pomáháme s úklidem, vařením, mytím nádobí. Hrajeme drobné hry. Loučíme se s víkendovkou. Dostali jsme lízátka a turistické deníky jako odměnu za celoroční práci. Rozdávají se také ceny za nasbírané podpisy na listině. Autobusem se dostáváme do Nové Paky, kde máme čas na naši cukrárnu. A pak do Prahy, do koupelny a do měkkého pelíšku. =)