víkendovka na Pecce

Víkendovka na Pecce je zážitek pro všechny zúčastněné. Tentokrát nás překvapil autobus, který nám cestu do Nové Paky zkomplikoval natolik, že nám ujel navazující další autobus. Naštěstí jsme nemuseli jít pěšky v deštivé noci . Marcus nás fordíkem překvapil podruhé, a my jeho také. =) Auto nás v pořádku odvezlo do tábořiště, kde jsme začli za světla baterek připravovat spaní. Po večeři jsme hráli pár her, za každou hru jsme získali důležité písmenko. Do sobotního poledne jsme měli totiž z písmenek složit město, ve kterém se nachází na výletě jedna rodinka. Lucka nám zahrála na kytaru a pak se šlo spát. 

Lístečková rozcvička nás vyhnala do lesa. Sbírat lístečky je ale důležité, získávame cenné body a vítězové podpisy do víkendové listiny. Opět hrajeme na to, kdo má nejvíce podpisů, dostává hlavní cenu z víkedovky. Bájin perníček a další sladké pochutiny k snídani nesmí chybět. K tomu toustík, tentokrát spojovačka vlajek. Dopoledne jsme pomáhali se dřevem, hráli , pouštěli draky a získávali písmenka. Jasně, rodinka se nacházela v Las Vegas! Tak jsme se tam jeli po poledním klidu podívat. A rovnou zahrát. Dostali jsme "peníze", a už jsme propadli hrám. Hráli jsme kostky, tipovali, vyhrávali i prohrávali. V pauze jsme dostali výborný banánový pohár se šlehačkou, a formou aukce - kdo dá víc, jsme si za "peníze" rozdali pár cen. Druhé kolo bylo drsnější, hrálo se o velké "peníze" a také se dost prohrávalo. Ale ceny byly báječné.

Připravili jsme si dřevo na ohýnek a opekli buřtíky. Nastala tma, zpívali jsme u kytary a začli jsme poslouchat pohádku.....vlastně o Červené Karkulce. Zjistili jsme totiž, že rodinka z Las Vegas se vrátila z výletu do chaloupky na kraji lesa. A babička měla narozeniny. Šli jsme ji navštívit. Kamilka dostala košíček. V lese byl slyšet vlk. Báli jsem se, ale neodradilo nás to a šli jsme za babičkou. Cestou nás potkal vlk, divně se nás vyptával a pak nám řekl ať jdeme nasbírat babičce kytky...ufff málem nás snědl. Kytky nás rozdělily do týmových skupin, ve kterých budeme po celý zobáčí rok. Radši jsme šli už spát,noční výprava nás dost unavila.

V neděli nechyběla lístečková rozcvička, toustík, parádní snídaně. A pak jsme začli uklízet, balit. Všechno jsme krásně stihli, naobědvali, umyli nádobí a po skupinkách jsme se setkávali v cukrárně. Nechybělo ani vyhodnocení podpisů, hlavní cenu si odnesla Jorča a to společenskou hru. Ostatní dostali alespoň lízátka. =) V cukrárně jsme si utratili pár kaček a pak v autobuse podřimovali. Vydařený víkend pro všechny.