Víkendovka na Pecce

No konečně jsme se dočkali, vytoužená víkendovka =). Někteří Pecku teprve poprvé chtěli poznat, jiní věděli, do čeho jdou. A stálo to za to!

Přijeli jsme kolem sedmé, vybalili, připravili spacáky, věci na spaní a s baterkou šli ven. Venku jsme zahráli hru Maják. Mezitím se vařila večeře. Po večeři jsme hráli Elektriku a další drobné hry. Nakonec jsme skončili u vyprávění vtipů...ale do toho nám vkročily dvě éterické bytosti, prý víly. Že jim skřítek Leprikon posílá dar a jestli jim pomůžeme ho najít. No jasně, rychle jsme se oblékli. Ale co to? Venku zanechal Leprikon svítící stopy, které nám pomohly najít cestu. Šli jsme docela dlouho a do strmého kopce. Byla to makačka, protože baterky jsme nemohli použít, jinak by stopy přestaly být vidět. Došli jsme tam, ale zjistili jsme, že Leprikon dal vílám dar nedar. Víla Esteban z toho byla zaskočena. Zlomyslný Leprikon zanechal vílám vzkaz. Dar je prý zakletý a jen lidské duše pomůžou vílám najít lektvar a tak jim pomoci. Esteban se naštěstí nerozbrečela a rozdělila děti do tří skupin pomocí svítících stop. Všichni souhlasili, že vílám pomůžou. Na zpáteční cestě jsme rychle sbírali svítící stopy, aby se nepovolená osoba o vzkazu nedozvěděla. Večer jsme si zazpívali u kytary a pak se zasoukali do spacáku a chrupkali.

Ráno nesměla chybět lístečková rozcvička. Při snídani (opět tradičně perník od Báji) byl ranní toustík. Následovala hygiena a pak hurá na hru. Zahráli jsme si týmovou hru Rentgen. Potom i soutěž ve sbírání šišek. Taky jsme museli umýt nádobí a přinést a řezat dřevo. Po obědě byl polední klid, a pak jsme hráli hru Lov na lišku. Po sváče jsme si vyráběli draka a nakonec jsme ho i na horní louce pouštěli. Večer jsme si opékali buřtíky. Opět nás navštívila Esteban, že prý tady Leprikon byl. Honem jsme se vydali prozkoumat okolí. Našli jsme zakódovanou větu. Všichni týmy ji vyluštili. Leprikon asi nebyl rád, že jsme tak chytří, ale jelikož si s námi hraje, a my se nedáme, dal každému týmu po jednom speciálním písmenku. Hlavně neztratit!! Uff, to jsem sama zvědavá, k čemu to bude. Večer jsme namáhali hlavičky při Matematicu. Pak jsme zase hráli na kytaru. V deset šli zobáci spát. Starší o trochu dýl.

V neděli zase lístečková rozcvička, a ranní toustík. Také jsme museli hodně uklízet, balit, mýt nadobí, prostě připravit chatu pro další děti, tentokrát z Jablonce nad Nisou (Dráčata). Po obědě proběhlo sčítání podpisů - za každou hru se vítěz podepsal na víkendovou listinu. Víkendovku s přehledem vyhrála Lenka - dostala cestovní hru Hadi a žebříky. Na druhém místě se umístila Pinďulína, která si odnesla právě tu cennou listinu a na třetím Nikol. Všichni dostali lízátka a balonky a pak jsme si to mašírovali na autobus. V Nové Pacce jsme ještě navštívili cukrárnu a pak už jsme jen jeli a jeli až do Čakovic.