víkendovka na Pecce

Je pátek a my v půl třetí odjíždíme na naše oblíbené místo v Bělé u Pecky. Srub se nachází cca. 2 km od autobusové zastávky, kde kolem půl sedmé večer vystupujeme. Když jsme došli ke srubu, zjistili jsme, že naše zavazadla budou mít tak hodinu zpoždění. Nám to ale nevadilo, připravili jsme matrace na spaní, vodu na čaj a řádili venku. Konečně přijelo auto s věcmi, převlékli jsme se, připravili věci na spaní a opět šli hrát hry ven. Čelovky venku se nám velmi hodily.  Večeře byla jen příjemný bonusem k večernímu programu. Vítězové her se opět, jako každou víkendovku, podepisují na vítěznou listinu. Na konci víkendovky se spočítají podpisy a celkový vítěz dostává bezva cenu. V deset chodí mladší zobáci spát, pidiíčka až o půl hodiny později. Ti dokonce měli spaní v konírně nebo ve stanu.

Ráno Kačka s Lenkou měly pro Zobáčky připravenou lístečkovou rozcvičku a ranní toustík pro procvičení mozku. K snídani byla výborný perník od Báji. Dopoledne se musí pracovat na dřevě, sbírat šišky na soutěž. Schneček připravoval oběd a my jsme čekali až si zasedneme venku ke stolu a pomlaskáme si. Mezitím jsme ještě hráli pár drobných her. Odpoledne nás čekal polední klid, svačinka a turnaj v kroketu. Pak jsme myli nádobí, to mají všichni rádi =) Připravili jsme si na večer ohniště a než nastal čas večeře, tak jsme opět hráli hry na podpisy. K večeři jsme upekli buřty. Pak přijela návštěva - Adrian, Gabča, Elf, Adam a další. Zahráli jsme pár písniček u ohně. Nakonec nás čekala i noční hra, kterou měla pod palcem návštěva z Jablonce. Povedla se a jelikož  opět bylo 22 hodin pomalu jsme se chystali spát.

V neděli po snídani a tradičních her je vždy úklid, který nám zabere celé volné dopoledne. Oběd je jako vždy výborný. Potom zase myjeme nábobí, hodnotíme celý víkend, rozdáváme ceny - tentokrát tričko pro každého. Vítěz celovíkendové soutěže Lukáš, vyhrává svítící silikonové tkaničky. Má z nich obrovskou radost.

Autobusem se dostáváme do Nové Paky, kde navštívíme cukrárnu. Pak jedeme do Prahy do nejdelší snad cestou která existuje. Naštěstí nám pan řidič před dálnicí zastavil na čůrací pauzu. V autobuse se nám hezky spí, fotky jsou toho důkazem.

Do Čakovic se dostáváme o trochu později, unavení ale se zážitky z celého víkendu.

 

Bája kol.