víkendovka na Pecce

    Společně s Bájou jsme z družiny vyrazili směr Černý most. Autobusem jsme dojeli do Nové Paky, pak do Bělé u Pecky. Ke srubu jsme přifrčeli po dalších dvaceti minutách . Michal s Honzou měli na starosti pumpování vody a jelikož byla už tma, vytáhly některé děti svoje baterky.  Ty jsme přejmenovali na světlušky. Trvalo chvíli, než jsme se dobojovali do srubu, ale pak už bylo fajn. Rozvítili jsme si petrolejky,  zatopili v kamnech a připravili polívku a čaj. Později přijel Marcus s baťohama, světlušky svítili při nošení matrací a přípravy prostoru na spaní. Bylo skvělé, jak jsme si všichni pomáhali. Večer jsme se navečeřeli a zahráli hru - vtipy. To jsme se do kresleného vtipného obrázku snažili vymyslet svůj vlastní humorný komentář. Pak šupky dupky šli jsme spát =)

    Ráno nás čekala příjemná lístečková rozcvička. Při snídani nechyběl ani ranní toast. Dopoledne jsme pomáhali při vaření, mytí nádobí, ale hlavně při řezání dříví a hrabání listí. Taky přijeli ostatní členové Zobáků - Andy, Majka, Tom i Pepíno - hned bylo veselo. Zahráli jsme si hru Bažina. Nesmíme zapomenout, že vítěž z každé hry se zapisoval do Podzimní listiny a bojoval o hodnotnou cenu. Oběd se nám povedl - taky co zkazit na špagetách s omáčkou =) Děti dostaly za úkol vymyslet ve skupinách krátký program na večer. Už jsme se těšili!!

    Po poledním klidu byla dětem představena zahajovací scéna k celoroční hře. Budou sjíždět řeku, po kempech se přesouvat do cíle a hlavně se vyhýbat pirátům. Nebude to nic jednoduchého, celý lodní tým se skládá se šesti lidí. Všichni dostali lodní lístek, do kterého budou získávat za určitých podmínek razítko. Pokud za schůzku dostanou v týmu tři razítka, budou se moct posunout dál do dalšího kempu. Každá lod se měla dohodnout na názvu týmu, shodnout se na vlajce, a vyrobit si figurku lodě. Po svačině jsme hráli hru Pexeso. Pak jsme opět myli nádobí - holky a kluci šli připravovat dřevo na oheň. Opékali jsme buřtíky, chlebíky a večer pro nás jeden tým připravil noční hru - sfoukávání svíčky. To jsme se museli k té svíčce nenápadně připlížit, ale hlídači byli nemilosrdní.  Velice zábavná tajemná hra. Ve srubu si další dva týmy připravily pro nás vtipné pantomimické scénky a povídaní vtipů. Pozdějin jsme si zahráli hru riskuj. A potom jsme šli spát.

    V neděli nám pršelo, tudíž lístečková rozcvička nebyla ale toastík ranní byl. Dopoledne jsme spíš uklízeli, připravovali batohy a oběd. Před obědem jsem si stihli zahrát Kimovku. Po obědě jsme umyli nádobí, vyhodnotili podzimní listinu - vítězem se stala Lenka - naše pidi ičko. Lina byla na druhém místě. Stejně nakonec každý dostal drobnou cenu. Autem jsme se dostali na autobus a pak do cukrárny. No a v autobuse do Prahy většina z nás usnula =) 

    Nám se všem víkendovka líbila a v květnu pojedeme na další!

        Ahoooooooooooooooooj