Víkendovka na Pecce

Tak nakonec jsme úspěšně dojeli na Pecku. Kdo? My, Zobácí - peckaři =) Dohromady bylo 12 dětí a dalších 8 lidí se staralo o program, jídlo a živelnou pohromu. Přesto, že nám v sobotu i v neděli propršelo a Zlatnice se nám rozdivočela, jsme prožili příjemný dny plné her a peckovského jídla.

V pátek jsme dojeli za krásného počasí. Hráli jsme ringo, Kruh, Cukr, káva..., váleli jsme sudy a tak jsme si užívali super slunečného večera. Vrcholem toho bylo pouštění lampionku štěstí, kde jsme každý mohl Zobáčkům napsat přání. Ve srubu jsme skládali z písmen slova, a už se nám pomalu začaly rýsovat první podpisy na víkendovský diplom.

Ráno se začínalo tradičně lístečkovou rozcvičkou. A že trochu mrholilo? Neva, jsme na Pecce, vzali jsme holínky, pláštěnku a začalo se sbírat. Při snídani nesměl chybět toustík - tím jsme si rozcvičili náš mozeček =) Tentokrát byl na slovní spojení. Zahráli jsme si na básníky. Tvořili jsme nová slova. Hráli spoustu her v konírně - Živé pexeso, týmové pexeso...Učili jsme se postavit stan. A odpoledne byl velký souboj v twistru. Mezitím jsme měli přestávky na odpočinek, jídlo, stolní hry...V noci jsme chodili po svíčkách a každý kdo se podepsal, dostal sladkou odměnu. Večer jsme všichni zalehli do spacáků a zpívali a poslouchali kytaru.

V neděli opět lístečková rozcvička i ranní toustík. Dopoledne jsme si zabalili a pomáhali ostatním uklízet. K obědu mňamka špagety. A pak následovalo vyhodnocení víkendovky. Tu nám s nejvíce podpisy vyhrála Paty. Získala dřevěný snack hlavolam (který mimochodem už stihla v buse hezky rozložit, ale ve skládání už úspěch nebyl.) Eliška dostala to největší lízátko za to, že na naše schůzky vždy nosila všechny potřebné pomůcky. Tohle veliké blízo mělo v sobě dalších 12 lízátek, o které se Liška rozdělila s ostatními. Havránek s Kamčou (naši budoucí Zobáci) za snahu dostali drobné dárečky a ostatní za celoroční snahu Lexikon tábornických dovedností. Všichni byli spokojený.

A hurá domů. Přes rozvodněné dolní pole se všechny děti nechaly přenést. Domů jsme se nakonec včas dostali. Byla to však adrenalinová jízda, na kterou nezapomenu.

Bezva víkend a další nás čeká začátkem října

Ahooojda =)