Víkendovka

Hurááá pátek a my jedeme na víkend na Pecku. Dorazíme tam kolem sedmé. Mezitím hádáme logické hádanky, nejlépe to jde Pinďulíně. Musíme si ale vše připravit na spaní. Naštěstí nás je hodně, matračky jsou rychle nahoře ve srubu. Už je noc, nové děti prozkoumávají okolí, hrajeme světelnou hru. K večeři máme obložené chlebíky, teplý čajík. Před spaním hrajem hru Bingo. Klučičí tým si vede skvěle. Venku si někdo všiml svítících kroužků které vedou k části deníku. Rozehráváme celoroční hru, která bude tentokrát z doby alchymistů u dvora císaře Rudolfa II. Pomalu odchází všichni spát.

Ranní rozcvička je opět lístečková. Skřítek tentrokrát všechny porazil. Ke sladké snídani máme i toustík - což je rozcvička našich mozkových závitů. Po hygieně je potřeba sbírat šišky, řezat dřevo. Po svačině hrajeme různé hry. Poznáváme padák a hry s ním. Za různá vítězství získáváme podpisy do listiny. Her máme dost i po obědě. Jedna z nich se jmenovala SMS. To dva týmy měly napsat zprávu o 160 znacích, která se pošle právě panu Kellymu do dávných dob. Zajímali nás různé věci, hlavně informace o slunečním kameni. Pan Kelly nám odpověděl ale v latině a až po večeři, kdy jsme opékali buřtíky, chlebíky a sýr jsme se znovu šli podívat na místo odeslání. Cestou zpátky jsme našli další část deníku, kde jsme se dozvěděli o tom že postup slunečního kamene je na hřbitově. Vzali jsme pochodeň a všichni společně jsme šli na hřbitov. Cesta je asi na dvacet minut částečně lesem. Opravdu na hřbitově jsme našli listinu s postupem výroby slunečního kamene a dokonce malou truhličku s kousičky malých kamínků. U srubu pak každý dostane maličkou lahvičku na korek do které si dá jeden kousíček slunečního kamínku. Je velká tma, jdeme proto spát.

 

V nedělním ránu nás čeká lístečková rozcvička, ranní toustík snídaně i hygiena. A pak balíme, uklízíme, myjeme nádobí a připravujeme se na odchod. Po obědě je vyhlašování vítězů za podpisy a tentokrát poprvé vyhrává Skřítek. Všichni ale nakonec dostávají malou sladkou cenu. V cukrárně v Nové Pacce se scházíme u dobrůtek. Nakonec autobusem jedeme do Prahy a zpět domů.

 

Bája a kol